Wydarzenia Wydarzenia

XXI Międzynarodowy Zjazd Cyklistów już za nami…..

W dniach 18-21 września 2015r. odbył się XXI Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Oferta programowa zjazdu gwarantowała, że cykliści nie mieli czasu na nudę. Dla spragnionych kontaktu z przyrodą, kochających jazdę rowerem czekało około 360 km  urokliwych tras rowerowych, liczne imprezy towarzyszące, turnieje sportowe i rekreacyjne, wyścig szosowy, wyścig uphill. Wielopokoleniowy charakter imprezy stworzył możliwość uczestnictwa wszystkim (od lat 5 do 100) bez względu na wiek i przygotowanie kondycyjne.

Organizatorem Sulęcińskiego Święta Cyklistów byli: Burmistrz Sulęcina, Sulęciński Ośrodek Kultury, Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska", Nadleśnictwo Sulęcin.

Z myślą o miłośnikach dwóch kółek Nadleśnictwo Sulęcin zadbało o stworzenie bazy turystycznej na Uroczysku Lubniewsko. Są tam wiaty, ławki, miejsce na ognisko, stojaki rowerowe, boisko i plac zabaw. Wszystko po to, by cykliści jeszcze chętniej odwiedzali
to miejsce. Podczas zjazdu, na stoisku nadleśnictwa odbywały się konkursy dla dzieci i młodzieży m.in. koło fortuny, leśne puzzle, budowa warstwowa lasu.

Motywy leśne w postaci eksponatów zwierząt, gałązek drzew oraz plansz i tablic edukacyjnych, doskonale wplotły się w zjazd cyklistów, wzbogacając i urozmaicając jego przebieg.