Wydarzenia Wydarzenia

XI edycja konkursu Mam Zielone Pojęcie” rozstrzygnięta

W dniu 12 czerwca 2015r. w Ostrowiu odbyła się XI edycja konkursu Mam Zielone Pojęcie

W dniu 12 czerwca 2015r. reprezentacje ze Szkoły Podstawowej  im. Polskich Olimpijczyków  z Sulęcina,  Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego z Wędrzyna, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków z Trzemeszna oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie wzięły udział w XI edycji konkursu wiedzy leśnej pt. „Mam Zielone Pojęcie". Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Sulęcin na terenie szkółki leśnej w Ostrowiu.
Zadania konkursowe obejmowały rozpoznawanie gatunków drzew, krzewów i krzewinek liściastych i iglastych rosnących na terenie szkółki leśnej, rozpoznawanie głosów zwierząt, rozpoznawanie ssaków okolicznych lasów oraz organoleptycznie rozpoznawanie szyszek gatunków drzew leśnych wraz z rozpoznawaniem zapachów drzew leśnych.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie w składzie: Martyna Bajan, Wiktora Tymczyn i Jan Farbotko oraz drużyna z Gimnazjum w Sulęcinie w składzie: Kornelia Figiel, Agata Bączyńska i Michał Jałocha zdobyli I miejsce. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sulęcinie w składzie: Weronika Lencewicz, Wiktoria Borowska i Karolina Lewandowska zdobyła II miejsce. Drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie w składzie: Karolina Jakóbczak, Natalia Miszon i Krzysztof Madzia zdobyła III miejsce.
Gratulujemy i do zobaczenia za rok!