Asset Publisher Asset Publisher

#SPRZĄTAMY POLSKIE LASY Z PREZYDENTEM

   Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.

 

     Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

 

     Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

I właśnie dlatego w najbliższy piątek 20 września Nadleśnictwo Sulęcin od godz. 9:00 do godz. 12:00 zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy „sprzątaMY”.


Miejsce zbiorki to parking leśny przy drodze nr 138 (kierunek Torzym, leśnictwo Brzeźno) godz. 9:00. Nadleśnictwo zapewnia worki, rękawiczki jednorazowe oraz na podsumowanie akcji  ognisko na terenie jeziora Ostrowskie. Opiekunami ze strony Nadleśnictwa Sulęcin są: Kinga Adamska-Gerber (kom. 603 446 201), Danuta Gawron (kom. 609 726 046), Kamil Zgoła (kom.  601 366 794). Śmieci odbierane będą na bieżąco przez pracownika n-ctwa.


Poniżej teren objęty sprzątaniem.