Lista aktualności Lista aktualności

Za nami XXIV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów.

Za nami XXIV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów.

     W tegorocznej sportowej imprezie udział wzięło około tysiąca osób z różnych miast Polski i Niemiec. W dniach 15-16 września 2018r. odbył się XXIV Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. Oferta programowa zjazdu gwarantowała, że cykliści nie mieli czasu na nudę.    
    Dla spragnionych kontaktu z przyrodą, kochających jazdę rowerem czekało około 360 km  urokliwych tras rowerowych, liczne imprezy towarzyszące, turnieje sportowe i rekreacyjne, wyścig szosowy, wyścig uphill. Wielopokoleniowy charakter imprezy stworzył możliwość uczestnictwa wszystkim (od lat 5 do 100) bez względu na wiek i przygotowanie kondycyjne.
     Organizatorem Sulęcińskiego Święta Cyklistów byli: Burmistrz Sulęcina, Nadleśnictwo Sulęcin, Sulęciński Ośrodek Kultury, Oddział PTTK „Ziemia Sulęcińska”.
     Z myślą o miłośnikach dwóch kółek Nadleśnictwo Sulęcin zadbało o stworzenie bazy turystycznej na Uroczysku Lubniewsko. Są tam wiaty, ławki, miejsce na ognisko, stojaki rowerowe, boisko i plac zabaw. Wszystko po to, by cykliści jeszcze chętniej odwiedzali
to miejsce. Podczas zjazdu, na stoisku nadleśnictwa odbywały się konkursy dla dzieci i młodzieży m.in. koło fortuny, dopasuj trop, leśne puzzle, budowa warstwowa lasu.
     Motywy leśne w postaci eksponatów zwierząt, gałązek drzew oraz plansz i tablic edukacyjnych, doskonale wplotły się w zjazd cyklistów, wzbogacając i urozmaicając ich przebieg.