Lista aktualności Lista aktualności

Noc Sów w Nadleśnictwie Sulęcin

Noc Sów w Nadleśnictwie Sulęcin

    Dnia 23.03.2018 r. odbyła się kolejna edycja Nocy Sów w Nadleśnictwie Sulęcin. Ogólnopolskie wydarzenie, koordynowane przez organizację Ptaki Polskie, odbyło się w kraju po raz siódmy.
    Spotkanie rozpoczęło się na terenie szkółki leśnej w Ostrowiu. Uczestnikom przybliżono najważniejsze informacje na temat krajowych gatunków sów. Po krótkiej prezentacji, rozpoznawaliśmy wspólnie głosy sów, z omówieniem ich charakterystycznych cech. Uczestnicy dowiedzieli się dzięki temu czym jest szlara, odkryli tajniki bezszelestnego lotu sowy oraz pochylili się nad problemami i zagrożeniami, czyhającymi na te nocne ptaki. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość dotknięcia spreparowanego puszczyka zwyczajnego oraz pisklaka płomykówki.
    Po części wykładowej, udaliśmy się do pobliskiego lasu, gdzie mogliśmy nasłuchiwać glosy sów. Ich pohukiwania, niosące się w ciemnym lesie, wywołało poruszenie i żywe zainteresowanie.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Padło wiele pozytywnych komentarzy i deklaracji udziału w przyszłej edycji.

 

Do zobaczenia zatem za rok!