Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie 2018

 

    W  dniu 06 października 2018 r. na "Uroczysku Lubniewsko" odbyła się kolejna edycja festynu  integracyjnego  pod nazwą „Grzybobranie 2018". W imprezie udział wzięło około 350 osób. Partnerami projektu byli: Nadleśnictwo Sulęcin, członkowie partnerstwa na rzecz ekonomii społecznej pn. „Skuteczni w partnerstwie regionu”: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, Spółdzielnia Socjalna MY z Lubniewic, Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniewicach, Dom Dziecka w Sulęcinie,  Powiatowa Straż Pożarna w Sulęcinie.
    Do naszego stoiska, na którym przygotowaliśmy moc atrakcji dla dzieci i młodzieży, ustawiały się kolejki odwiedzających. Najmłodsi najchętniej zasiadali do stołu z kolorowankami i puzzlami, starsi zaś mogli zdobyć cenne upominki, poprawnie odpowiadając na pytania  z wiedzy przyrodniczo-leśnej. Każdy znalazł coś dla siebie: zapoznawał się z planszami edukacyjnymi, miał okazję zobaczyć z bliska tropy zwierząt, czy zadać nurtujące go pytania specjalistom, czyli nam – leśnikom.
    Ponadto wszystkich uczestników festynu bardzo ucieszyła konkurencja polegającą na znalezieniu grzyba o największej średnicy. Ciekawym urozmaiceniem była możliwość podziwiana okolic "z lotu ptaka" przy pomocy kosza wozu strażackiego. 
    Uczestnikom grzybobrania organizatorzy zapewnili ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłe posiłki, ciasta, ciepłe i zimne napoje oraz słodycze.