Lista aktualności Lista aktualności

25-lecie Nadleśnictwa Sulęcin

       W 1993 roku na terenie Gminy Sulęcin zostało powołane Nadleśnictwo Sulęcin z siedzibą w Sulęcinie przy ulicy Lipowej. Nadleśnictwo podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i skupia wokół siebie 12 leśnictw na terenie dwóch obrębów. W tym roku przypada Jubileusz 25-lecia Nadleśnictwa Sulęcin, które z tej okazji 21 listopada otrzymało sztandar.

      Sztandar jest wyrazem społecznego szacunku i stanowi szczególne uznanie, za wieloletnią działalność Nadleśnictwa na rzecz mieszkańców Gminy Sulęcin.
Uroczystości przekazania sztandaru miały miejsce podczas mszy świętej w intencji Nadleśnictwa w kościele św. Mikołaja 
w Sulęcinie, koncelebrowanej przez księży parafii i kapelanów.
Z udziałem pocztów sztandarowych szkół z terenu gminy, Wojska Polskiego, organizacji zrzeszonych w związkach i kołach łowieckich, w Jubileuszu 25-lecia Nadleśnictwa Sulęcin uczestniczyli również mieszkańcy gminy, młodzież, goście zaproszeni, przedstawiciele dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecina, służb mundurowych oraz jednostek organizacyjnych gminy
i powiatu. Gminę Sulęcin reprezentowała Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak.

       Z tej okazji na Placu Kościelnym zaprezentowały swoje stoiska przyrodnicze Nadleśnictwo z Ośna Lubuskiego, Lubniewic, Rzepina i Sulęcina. Przy każdym stoisku dzieci, młodzież oraz mieszkańcy, mieli okazję wziąć udział oraz uczestniczyć w wielu konkursach z nagrodami i pokazach, przygotowanych przez organizatorów.
Największą atrakcją wśród przedszkolaków cieszyły się pokazy sterowania dronami i wspólna zabawa z ich udziałem.

      Lasy Państwowe reprezentują Skarb Państwa oraz prowadzą wielozadaniową gospodarkę leśną, która opiera się na zarządzaniu terenami leśnymi, z zachowaniem na ich terenie wszelkich walorów przyrodniczych, krajobrazowych
i historycznych.

      W Polsce lasy państwowe zajmują około 7,6 miliona hektarów leśnych i zalesianych. Na ich terenach dostępne i możliwe jest zbieranie runa leśnego jagód, grzybów, jeżyn, itp. z zachowaniem ochrony przeciwpożarowej, która obowiązuje przez cały rok.